Kdo by nezatoužil aspoň jednou za život vylétnout do oblak a podívat se na svět z výšky. Právě takovou možnost máte se zážitkovou agenturou ESENNCE, se kterou se můžete vznést do výšin v koši horkovzdušného balonu a dopřát si tak romantiku stejně jako dobrodružství. Vybrat si můžete kteroukoli část České republiky v jakémkoli ročním období. Je tak jen na vás, zda upřednostníte zasněžené pláně nebo třeba jarní krajinu probouzející se k životu. Užijte si nevšední zážitek sami nebo věnujte let balonem jako originální dárek!

Let balonem v Čechách

Míst, kde se může let balonem uskutečnit je celá řada. Tradičně je velmi oblíbená pro let balonem Praha a její okolí. Proletět se můžete kolem známého hradu Karlštejn, zavítat na chvíli pokochat se přírodou do Českého ráje a ještě stihnete prohlédnout si z výšky zámek Konopiště. Praha je místem s bohatou historií, které skutečně má co nabídnout.

Pokud chcete poznat jiný kousek Čech, můžete se proletět nad Plzní. I ta má historické památky, které stojí za zhlédnutí jako například nejvyšší gotický chrám v Čechách, největší synagogu v ČR nebo renesanční radnici z 16. století. Prohlédnout si můžete i místa, kde se vaří známé plzeňské pivo.

Let balonem na Moravě

Krásné zážitky z Moravy přinese let balonem nad Brnem, údajně nejzelenějším městem ČR. Vy nejlépe budete moci z výšky posoudit, zda se tento titul uděluje Brnu skutečně právem. Brno se svojí dlouhou historií nabídne k prohlédnutí své hrady, které jsou zde hned dva – Špilberk a Veveří. Kromě nich uvidíte také místní kostely a Katedrálu svatého Petra a Pavla tvořící typickou siluetu města.

Svým půvabem překvapí i Ostrava, která kromě čilého ruchu na Stodolní nabídne také své zachovalé památky s nedalekými Beskydami na obzoru. Prohlédnout si budete moci Ostravské hradby, Evangelický Kristův kostel ve stylu holandské renesance, Ostravský orloj nebo věž Nové radnice s ochozem ve výšce 73 metrů.

Jde vidět, že možných výletů je skutečně velké množství. Celý let i s přípravou zabere zhruba 3-4 hodiny, přičemž samotné létání trvá přibližně jednu hodinu. Proleťte se i vy a přineste si s sebou na zem nezapomenutelné zážitky!