Poptávka po kurzech bezpečné jízdy, které jsou výbornou zkušeností a oblíbeným dárkem pro řidiče, stále stoupá. A není divu, takový dárek totiž řidičům umožní zažít a nanečisto vyzkoušet řadu neobvyklých situací, které na silnicích hrozí každý den. Zkušenost, kterou účastník kurzu získá, by dokonce jednou mohla zabránit i dopravní nehodě a zachránit lidský život.

Kurz bezpečné jízdy se hodí pro začínající řidiče, kteří si hned zpočátku mohou vyzkoušet téměř všechny nebezpečí, která na silnicích hrozí, i pro ty zkušené, kteří si na kurzu osvěží teoretické znalosti a vyzkouší nezvyklé manévry nebo několik různých druhů smyku.

Kurz bezpečné jízdy Praha

V České republice už je kurzů bezpečné jízdy několik, ale kurz bezpečné jízdy Praha chybí i přes to, že je po něm ze strany řidičů vysoká poptávka. K jeho vybudování se přímo vybízejí například Kbely, Letňany, Strahov nebo Letná. Řidiči z Prahy a okolí však mají prozatím možnost vyzkoušet kurz bezpečné jízdy v blízké Příbrami. Další školy smyku se nacházejí také v Mostě, Sosnové, v Jihlavě nebo ve Vysokém Mýtu. Kurz bezpečné jízdy Praha by se jistě setkal s velkým zájmem, ale prozatím řidičům nezbývá nic jiného, než vyzkoušet jiná cvičiště, která se v České republice nacházejí.

Části kurzu bezpečné jízdy

Kurz bezpečné jízdyje obvykle celodenní školení, které se skládá z teoretické a praktické části. Teoretická část bývá kratší a zkušený instruktor během ní řidičům připomene základní techniky jízdy, nebo to, jak se automobil chová během nezvyklých situací. Řidiči se dozvědí všechno o brzdných a reakčních drahách, připomenou si, jak se správně chovat během krizových momentů a také zjistí, jaké všechny druhy smyků existují a jak se zachovat ve chvíli, kdy k některému z nich dojde.

V druhé části kurzu si řidiči vyzkouší své znalosti a reakce přímo v praxi, kurz bezpečné jízdy se koná na cvičišti s moderním okruhem a několika druhy drah, a tak je možné vyzkoušet více typů smyku, brzdných nebo výhybných manévrů nebo například také slalom – možnosti se liší podle jednotlivých cvičišť.

Kurz bezpečné jízdy jako dárek

Dárkový certifikát na kurz bezpečné jízdy může být skvělým řešením dárku pro všechny řidiče. Hodí se jak pro začátečníky, tak pokročilé motoristy a kromě nevšedního zážitku přinese obdarovanému také velmi praktické a cenné zkušenosti, které mu mohou v budoucnu být velmi nápomocné. Objednat si můžete poukaz rovnou v dárkové krabičce, takže již nemusíte řešit hezké balení a máte dárek připravený rovnou k věnování oslavenci. Navíc si nemusíte dělat starosti s datem konání kurzu, protože certifikát má platnost půl roku a po tuto dobu je možné se na školu smyku přihlásit na kterýkoliv z vyhlášených termínů.