Kurz bezpečné jízdy

Přesto, že se teploty v těchto dnech pohybují pod bodem mrazu, mnoho řidičů na našich sinicích čekají horké chvilky. Špatná viditelnost, namrzlé vozovky a kolony jsou jen některé z nástrah, které mohou výrazně znepříjemnit náš pohyb v provozu. V nebezpečné situaci není důležitá jen chladná hlava a soustředěnost, ale i zkušenost za volantem.

Možnost naučit se, jak se v krizové situaci na silnici zachovat a jak ji nejlépe zvládnout máte v kurzu bezpečné jízdy Příbram.

V čem spočívá kurz bezpečné jízdy

Škola smyku je jednodenní kurz pro řidiče začátečníky i pokročilé. Jeho cílem je připravit jeho účastníky na nebezpečné situace, které se běžně odehrávají na silnici. Kurz je rozdělen na dvě části – dopolední teoretickou a odpolední praktickou. První část probíhá v učebně s moderním vybavením a řidiči si při ní zopakují zásady bezpečnosti za volantem. Zkušený instruktor zodpoví všechny případné otázky, které se bezpečnosti řízení týkají a navrch přihodí pár tipů a triků ostřílených profesionálů. Po obědě pak začíná ta pravá jízda – tedy praktická část. Kurz bezpečné jízdy Příbram se koná na polygonu, který je skvěle vybaven na nácviky všech možných situací za volantem.

Na speciálně upraveném kluzném povrchu, který simuluje vozovku při náročných klimatických podmínkách, čeká řidiče slalom, brzdění na částečně i úplně mokré vozovce i cvičení, ve kterém mají zdokonalit ovládání automobilu v případě, kdy se dostane do smyku. Instruktor komunikuje s řidiči celou dobu kurzu pomocí vysílačky, aby mohl co nejlépe vysvětlit v čem je potřeba techniku jízdy zdokonalit. Účastníci se rovněž naučí, jak objet náhlou překážku, takzvaným vyhýbacím manévrem.

Každý řidič dostane certifikát o úspěšném absolvování kurzu bezpečné jízdy. Jediné, co potřebujete k přihlášení se do kurzu je vlastní automobil, platný český řidičský průkaz skupiny B a věk 18, nebo více let.

Dárek pro všechny řidiče

Kurz bezpečné jízdy je vhodný i jako dárek pro vaše blízké, jejichž bezpečnost za volantem vám leží na srdci. Certifikát na školu smyku jednoduše objednáte přes internet nebo po telefonu. V dárkové krabičce vám přijde poukaz a průvodní dopis, kde bude mít obdarovaný veškeré informace o zážitku, který ho čeká. Termín není předem určen, jen je omezen šestiměsíční platností dárkového certifikátu.